Filtracja wody w przedszkolach

filtracja wody w przedszkolach

Filtracja wody w przedszkolach i szkołach, zwłaszcza usuwanie azotanów i twardości, to kluczowy krok w zapewnieniu wysokiej jakości wody do picia i codziennego użytku. Filtr do wody jest ważnym elementem zapewnienia czystej i bezpiecznej wody dla dzieci. Zapewnienie czystej i bezpiecznej wody dla dzieci w placówkach oświatowych jest niezwykle ważne dla ich zdrowia i dobrej kondycji. Filtracja wody w przedszkolach ma za zadanie usuwać różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą być obecne w źródłach wody.

Technologia filtracji wody w przedszkolach

Filtracja wody za pomocą technologii adsorpcji i zmiękczania jest skutecznym sposobem na usuwanie azotanów i twardości wody. Filtry Multifilters, które wykorzystują te technologie, są skutecznym rozwiązaniem dla przedszkoli i szkół, zapewniając dzieciom czystą i zdrową wodę.

W przypadku filtrów Multifilters na azotany, specjalne technologie są wykorzystywane do skutecznego usuwania tych substancji z wody. Filtracja odbywa się poprzez proces adsorpcji, który pozwala na zatrzymanie cząsteczek azotanów i innych zanieczyszczeń. Zmiękczacze wody zawierają specjalną żywicę wymienną, która przyciąga jony wapnia i magnezu, zmiękczając w ten sposób wodę. Po pewnym czasie żywica zostaje nasycona, więc konieczne jest jej zregenerowanie.

Dzięki filtrom na azotany i twardość wody, przedszkoli i szkoły mogą mieć pewność, że dzieci korzystają się z czystej i zdrowej wody.

Używaj czystą i zdrową wodę

Usuwanie azotanów z wody jest istotne ze względu na ich potencjalne negatywne skutki dla zdrowia. Azotany mogą prowadzić do powstawania „nitrozamin”, czyli substancji potencjalnie rakotwórczych. Usuwanie twardości jest kluczowe dla zapewnienia odpowiedniej jakości wody dla ochrony urządzeń i instalacji przed negatywnymi skutkami twardej wody.

Dzięki odpowiednio dobranym filtrom wody, przedszkola i szkoły mogą mieć pewność, że dzieci mają dostęp do bezpiecznej i smacznej wody, co przyczynia się do ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Warto również regularnie monitorować stan filtrów i przeprowadzać serwis, aby zapewnić ich skuteczność i długotrwałe działanie. Filtry do wody Multifilters stanowią skuteczne rozwiązanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb danego przedszkola lub szkoły.

P.S.

Miejsce realizacji: Bełchatów.

Woda przed filtrami: Woda nie spełniała norm pod względem ilości azotanów w wodzie. Dodatkowo woda kwalifikowała się do zmiękczenia, ze względu na bardzo wysoki poziom twardości.

Zestaw filtrów: Filtr mechaniczny BB20 + Filtr na azotany MF-40-AZ + Zmiękczacz wody MF-40-RZ.

Doboru sprzętu dokonał dział Techniczno-Handlowy: 790 244 023

Zostaw komentarz