Kompleksowy filtr do wody

Klient ze wsi Mala Oleksandrivka na południowy wschód od Kijowa zajął się problemem podwyższonego poziomu azotanów. W analizie wody liczba ta kilkakrotnie przekroczyła górną granicę normy. Poza tym woda była twarda, ale żelazo i mangan – normalne.

Decyzja zapadła błyskawicznie – dwa cylindry 1054. W pierwszym – zmiękczanie podsadzki niemieckiej produkcji Bayer Lewatit, w drugim – denitryfikacja podsadzkowa. Dodatkowo jako zestaw wyposażenia oferowana był korpus BB20 z wkładem do czyszczenia mechanicznego.

Filtr do wody od twardości i azotanów jest zainstalowany w prywatnym domu 25 sierpnia 2021 r. Dom w tym czasie był jeszcze na etapie prac wykończeniowych. Nad montażem systemu pracował cały zespół instalatorów, ponieważ dopasowywano terminy – w porozumieniu z Klientem prace musiały być wykonane w ciągu jednego dnia. Prace zostały wykonane szybko i sprawnie, co zauważył Klient.

Nawiasem mówiąc, zasypywanie żywicą jonowymienną nie jest łatwym zadaniem, ale na podłogę nie dostał się ani gram materiału. Gdy butle były już całkowicie gotowe do pracy, a jeden z instalatorów wyregulował działanie zaworów półautomatycznych, pojawił się klient. Po prostu zdołał wziąć udział w uruchomieniu systemu i dostosować ciśnienie w czasie.

Zaledwie kilka dni później klient otrzymał wynik nowej analizy wody i z radością napisał w Viber do wszystkich naszych pracowników: „Azotany są pokonane!”