System odżelaziająco-odmanganiający

Oczyszczanie wody od żelaza martwi prawie każdego mieszkańca Buczy. Ogólnie rzecz biorąc, to miasto ma taką cechę – wysoką zawartość żelaza w wodach gruntowych. Wynika to z dużej ilości złóż żelaza w skałach. Dlatego żelazo żelazawe znajduje się nie tylko w wodzie ze studni, ale także w zaopatrzeniu w wodę. Wysoka zawartość tego najważniejszego dla przemysłu, ale szkodliwego dla zdrowia metalu nikogo tu nie zaskoczy. Dlatego jeśli potrzebujesz filtrów do wody od żelaza o każdej porze roku, przy każdej pogodzie i 24 godziny na dobę, tak jest w Bucha. Odżelazianie wody w kraju jest szczególnie często wymagane ze względu na dużą liczbę domków, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych w tym malowniczym obszarze z czystym leśnym powietrzem.

Jednak pod koniec sierpnia 2021 zadzwoniła do nas kobieta z Buczy z zapytaniem o uzdatnianie wody do mieszkania. Trzeba przyznać, że klientka była dość proaktywna – szybko przesłała nam analizę wody, tak samo szybko przejrzała oferowany jej sprzęt i szybko zdecydowała się na zakup i instalację. Nasz serwisant poprosił o przesłanie zdjęcia miejsca, w którym planowana jest instalacja cylindra odżelaziającego, a klient bardzo szybko spełnił prośbę. Ale na wszelki wypadek mistrz udał się do obiektu i zrobił własne zdjęcia i pomiary.

Tydzień później ekipa montażowa zainstalowała i uruchomiła system uzdatniania wody. Analiza wykazała nadmiar żelaza i manganu. Ale analiza wody jest niewielka – do 300 litrów dziennie. Butla 1054 z wypełnieniem BreMix niemieckiego producenta Bregus wystarczyła do całkowitego oczyszczenia wody ze studni od żelaza.

Klientka miała już własną kolbę BB20, właśnie wymieniliśmy stary wkład do czyszczenia mechanicznego na nowy. Uzgodniono regularne serwisowanie filtra wody i wymianę wkładu BB20 co 6 miesięcy. A przy takiej analizie i analizie materiału filtracyjnego wody wystarczy na 10 lat. Klient jest bardzo zadowolony, że usługa jest minimalna, a co za tym idzie niedroga.

Zostaw komentarz